QA Technology

Anasayfa | Ürünler | QA Technology


QA Technology test probları ve soketleri üreten bir firmadır. Müşteri memnuniyetine odaklanmış, gelişmeyi devam ettirmek isteyen ve takım çalışmasına önem veren felsefesiyle en iyi ürünleri ve hizmetleri müşterilerine sunmaktadır.

Test Probe Ürünleri

boost
Konvansiyonel ve soketsiz problar

QA Technology sizlere sektörde çeşitli uygulamalar ve testler için geniş yelpaze ürünlerini sunmaktadır. Deneyimli test mühendisleri verilen kontak yüzeyleri için genellikle farklı ve en uygun uçlara yönelik tercihlerde bulunurlar. Bu tercihlere yönelik tavsiye edilen ürünler ve kullanım şekilleri:
 
PAD’ler: Altın kaplamalı pad’lerde iz bırakmamak için yontulmuş uç (CHISEL) ya da yuvarlak uç (SPHERICAL) kullanılmalıdır. Frekans sabitliği gerektiren geniş padler için, baskıyı geniş alana dağıtması açısından dişli (SERRATED) ya da taç şeklinde (CROWN ) ya da üçlü uç (TRIAD) kullanılmalıdır.  Oksidize edilmiş ya da flux kaplamalı lehim padleri için mızrak uçlu (SPEAR), sivri yontulmuş uçlu (SHARP CHISEL), iğne uçlu (SHARP NEEDLE) ya da ustura uçlu (RAZOR) ürünler kullanılmalıdır.
QA does not recommend testing un-pasted pads.
QA lehimlenmemiş padlerin test edilmesini önermemektedir.
pads.jpg
 
Delikler ve Vialar: İletken açık delikler için yontulmuş uç (CHISEL) ya da yıldız uç (STAR) ürünler kullanılmalıdır. Yontulmuş ucun yıldız uca göre daha az kontak kenarı bulunmaktadır, bu sebeple daha çok kontak baskısı yapabilmektedir. Yontulmuş üçlü uç flux içeren açık ve iletken deliklerlerde daha etkilidir. Eğer deliğin ağzı iz çıkması konusunda serbestse mızrak uç (SPEAR) daha iyi bir tercih olacaktır. Bu sayede iletim köşeler yerine dairesel şekilde olacaktır. Kontak uçların kenarları keskin kenarları olması sebebiyle bıçak uçlu (BLADE) ve jilet uçlu (RAZOR) ürünler en delici baskıyı uygulayan ürünlerdir. 6R jilet uç (6R RAZOR) bu açıdan en iyi tercihtir, ancak QA kaplanmamış via delikleri için kullanılmasını önermez. Dağılmayı aza indirmek için doldurulmuş via delikleri için keskin yontulmuş uç (SHARP CHISEL) ya da jilet uç (RAZOR) tavsiye edilmektedir. Özellikle jilet uç (RAZOR) bu tür uygulamalar için tasarlanmıştır. 
hole.jpg
 
Bacaklar: Probe ucunun ömrünün uzaması için ve kenar doldurmasını minimize etmek için en uygun uç seçilmelidir. Dişli uç (SERRATED) uzun bacaklar için en çok tercih edilen üründür. Kupa uç (CUP) çok uzun bacaklar için kullanılır ancak daha çok sabitlik sağlar. Standart taç uç (kenarlarındaki tüm noktaların dokunması sebebiyle) kendini temizleyen türde ürünlerden daha çok sabitlik sağlar. Kısa ve dağılmış bacaklar için daha az uçlu ya da üçlü uç (TRIAD) gibi daha keskin geometrili uç türleri kullanılmalıdır. Küçük bacaklar için daha kısa mesafelendirilmiş uçlar kullanılmalıdır. Boşluklu kupa ucu (Slotted CUP) dağılmış bacaklar içindir.
lead.jpg
 
Bağlantı Uçları ve Sonlandırmalar: Dişli uç (SERRATED) ve düz uç (FLAT) bu tür kontaklar için kullanılır, ancak dağılmayı engellemekte kısıtlı bir performans sergiler. Temiz şartlarda düz uç (FLAT) kullanımı tavsiye edilmektedir. Yukarıya dönük kullanımlarda kupa uç (CUP) kendini temizleyen taç uçtan (CROWN) daha fazla sabitlik sağlar. Normal kupa uç (CUP) toz ve dağılma yapabileceği için boşluklu kupa uç (Slotted CUP) yukarıya dönük uygulamalarda daha başarılı olmaktadır.  
post.jpg
 
Lehim Boncukarı, Tümsekleri, Kubbeleri: Düz uç (FLAT) en az iz çıkması istenen yerlerde kullanılabilir. Mikro dişli uç (MICRO-SERRATED) az miktarda flux artıkları bulunan kontaklar için önerilmektedir. Düz yıldız uç (FLAT STAR) kendini temizleyen bir uçtur ve aynı noktaya fazla test yapılacak durumlar için tavsiye edilmektedir. Merkez noktalı yıldız uç (CENTER POINT START) bu konuda en agresif uçtur.
bumps.jpg

·         Arayüz Probları
 Arayüz probları elektromekanik bağlantıları test etmek için kullanılır.
 
 ·         Çift Sonlu Soketler
Çift sonlu soketler standart soketlerni kuyruğuna özel bir arayüz probunun eklenmesiyle oluşur. 

interface.jpg
·         Aletler
QA Technology takma ve çıkarma aletleri geliştirmiştir. Bu aletlerin en avantajlı yanı kolayca ucu değiştirebilmektir.
  
t1.jpgt2.jpg


boost
BGA Probları

Standart ve özel soket uygulamaları için 0.8mm’ye göre tasarlanmıştır. Arayüz pistonu basılıyken prob tüpünün soket içerisinde tutulması gerekmektedir. 


boost
Hyberboloid Kontak Sistemi

QA Technology integraMate kontak sistemleri yüksek kalite ve güvenilirlikte hyperboloid kontakları kullanır. Bu patentli tasarım düşük yerleştirme kuvveti, yakın konektör pin yerleşimi ve oluşabilecek zararlara karşı daha iyi bir koruma sağlar.


boost
Konektörler

QA Technology integraMate D-serisi konektörleri hiperboloid integraMate kontakları içeren kaliteli, plastik dairesel konektörlerdir. Düşük kitleme kuveti, titreşime dayanıklılık ve güvenilirlik değerlerinin kritik olduğu uygulamalar için tasarlanmıştır.